Oğuzhan Kiloken

oguzhan1991 yılında İstanbul’da doğan Oğuzhan Kiloken, ilk müzik çalışmalarına ortaokuldaki müzik öğretmeninden gitar dersleri alarak başladı. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Çalgı Bölümü Hazırlayıcı Birim Lise Devresi’ne keman öğrencisi olarak kabul edildi. Lise devresinde keman derslerini Prof. Cihat Aşkın ile başlayıp Dr. Bahar Büyükgönenç Polat ile sürdürdü. 4 yıllık lise eğitimini tamamladıktan sonra 2009 yılında aynı bölümün Lisans kısmından 2014 yılında mezun oldu. Mezun olduktan hemen sonra Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Yüksek Lisans Tezli Keman Ana Sanat Dalı bölümünü kazandı. Yüksek Lisans süresi boyunca keman derslerine Prof. Saim Akçıl ile devam etti. 2016 yılında Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Yüksek Lisans Tezli Keman Ana Sanat Dalı bölümünü tamamlayarak mezun olmuştur.

Oğuzhan Balcı yönetimindeki İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Oda Orkestrası’nda ve Lâle Akay Umul yönetimindeki İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Lâlezar Türk Müziği Orkestrası’nda keman üyesi olarak görev aldı. Ayrıca okulun görevlendirmesiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan ve yurt içinde yapılan konser ve etkinliklerde çalışmalarını sürdürdü. Bir süre Yeşim Altınel Çoban yönetimindeki İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Korosu’nda keman üyesi olarak görev aldı. Ayrıca okul dışında birçok orkestra ve toplulukta çalışmalarını sürdürdü.

2009 yılından itibaren çeşitli yerlerde keman dersi vermeye başlamıştır. İlk olarak Damla Müzik Evi’nde keman öğretmeni olarak ders vermeye başlamıştır. 2013 yılında (ESEV) Esenler Belediyesi Sanat Evi’nde Keman dersleri vermeye başladı ve halen devam etmektedir. 2014 yılında Birikim Hayat Koleji’nde açılan kurslarda keman dersi vermiştir. 2014 yılında Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür Merkezi’nde yaz kurslarında keman dersleri vermiştir. 2014 yılı itibari ile Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi’nde Keman öğretmeni olarak görev almaktadır.