Fuat İkiz

fuatikiz

02.12.1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini K.çekmece Marmara İlkokulu’nda tamamladıktan sonra 1984 yılında İ.T.Ü.Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümü öğrencisi oldu. Ortaokul ve lise bölümünü burada tamamladıktan sonra baraj sınavını geçerek aynı bölümde üniversite eğitimine başladı.

1994 yılında bölüm birincisi olarak konservatuardan mezun oldu.1996 yılında Polatlı Topçu ve Füze Okulu’nda yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. Aynı yıl yine İ.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. 1998 yılında İkiz Müzik Eğitim Merkezi’ni kurarak T.H.M ve Bağlama dersleri verdi. Daha sonra çeşitli kurum ve kuruluşlarda Halk Müziği eğitmenliği ve bağlama hocalığı yaptı, konserler düzenledi.

2000-2002 yılları arasında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda bağlama hocası olarak görev yaptı. Aynı yıllarda T.R.T İst. Radyosu Saz Sanatçısı unvanını elde etti. Bu kurumda Tuncer İnan, Mehmet Erenler, Zafer Gündoğdu gibi  koro şefleri ile bant ve canlı yayınlarda  bağlama sanatçısı olarak görev aldı ve çalıp-okuma hakkını denetim vererek elde etti. Aynı zamanda “Bağlamam Perde Perde” adlı radyo programlarında çalıp-okuma yaptı. SHÇEK’te müzik öğretmeni olarak görev aldı. ASM Müzik Okulu ve Fırtına Müzik Okulu gibi özel kurumlarda bağlama hocalığı ile birlikte halen K.Çekmece Belediyesi bünyesinde eğitim hizmetleri ve T.R.T İst. Radyosu’nda saz sanatçılığı görevini sürdürmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres       : İstasyon Mah. Konutbirlik Evleri 1.Ks.12.Blok D.26 Halkalı/K.Çekmece/İst.

Tel            : 0212  678 44 91